Atletika

Bolt zlat tudi v teku na 200 metrov

Atletika - četrtek, 09.08.2012 ob 21:23

Jamajški sprinter Usain Bolt je v teku na 200 metrov danes v Londonu osvojil zlato medaljo (19,32) ter tako ponovil uspeh z olimpijskih iger v Pekingu leta 2008. Drugi je v cilj pritekel njegov rojak Yohan Blake (19,44), uspeh Jamajke pa je z bronom dopolnil Warren Weir (19,84).

Bolt je po uspehu v teku na 100 metrov osvojil že drugo zlato odličje na olimpijskih igrah v Londonu. To je skupaj že njegova peta zlata olimpijska medalja – v Pekingu je poleg teka na 100 in 200 metrov slavil še z jamajško štafeto 4 x 100 metrov. Ta disciplina ga v Londonu še čaka.

* Izidi, atletika, 200 m, moški:
ZLATO: Usain Bolt (Jam)
SREBRO: Yohan Blake (Jam)
BRON: Warren Weir (Jam)

Kenijec Rudisha z novim svetovnim rekordom na 800 metrov

Kenijec David Rudisha je na olimpijskih igrah v Londonu v teku na 800 m osvojil zlato medaljo s svetovnim rekordom (1:40,91). S tem je za desetinko izboljšal svoj rekord, ki ga je dosegel 29. avgusta 2010 v italijanskem Rietiju (1:41,01). Srebro je osvojil Nijel Amos iz Bocvane (1:41,73), bron pa Kenijec Timothy Kitum (1:42,53).

- Izidi, atletika, 800 m, moški:
ZLATO: David Rudisha (Ken)
SREBRO: Nijel Amos (Boc)
BRON: Timothy Kitum (Ken)

Semenya postavila izziv branilki naslova na 800 metrov

Južnoafriška atletinja Caster Semenya, ki v Londonu teče na prvih olimpijskih igrah, se je danes zanesljivo uvrstila v sobotni finale teka na 800 metrov. V polfinalu je dosegla najboljši čas 1:57,67, kar je njen najboljši osebni izid v sezoni. S tem je postavila velik izziv branilki naslova, Kenijki Pameli Jelimo.

Dvaindvajsetletna Jelimo, ki je na olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008 slavila s časom 1:54,87, je v polfinalu dosegla 9. mesto (1:59,42).

Semenya je v Berlinu leta 2009 osvojila naslov svetovne prvakinje, nato pa so jo zaradi postopka dokazovanja spola za 11 mesecev suspendirali. Lani je bila v južnokorejskem Daeguju druga.

V Berlinu je zablestela kot povsem neznana tekmovalka, kar je kmalu zbudilo dvome o njenem spolu, predvsem zaradi njene močne postave. Mednarodna atletska zveza (IAAF) ji je najprej prepovedala nastope in odredila test spola, vendar jo je 6. julija 2010 oprostila obtožb in ji dovolila ponovno nastopanje.

Po letu odsotnosti in vrnitvi na atletske steze si je Semenya poškodovala hrbet in se razšla s trenerjem Michaelom Semejem. Nočno moro, kot je poimenovala dogodke, je Južnoafričanka pustila za sabo, v Londonu pa želi osvojiti naslov olimpijske prvakinje. Posvetila bi ga prvemu temnopoltemu predsedniku Južnoafriške republike Nelsonu Mandeli.

V troskoku najboljši Američan Taylor

Američan Christian Taylor je na olimpijskih igrah v Londonu zmagal v troskoku s 17,81 m. Dvaindvajsetletni svetovni prvak je z izidom sezone na svetu premagal rojaka Willa Clayeja (17,62 m), svetovnega dvoranskega prvaka in tretjega na OI v Londonu v skoku v daljino, bron pa je osvojil Italijan Fabrizio Donato (17,48 m).